01
Wt, maja

Łukasz Solecki w Podkarpackiej Zachęcie

Magazyn Kulturalny
Typography

Grafika, ilustracje, malarstwo to dorobek Łukasza Soleckiego. Artysta będzie gościem kolejnej wystawy Podkarpackiej Zachęty Sztuk Pięknych w ramach „Firmowych Spotkań ze Sztuką”.

Łukasz Solecki urodził się w 1982 r. w Rzeszowie. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej na kierunku architektura i urbanistyka oraz Uniwersytet Artystyczny (ASP) w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej, kierunek sztuka rejestracji obrazu.

– Artysta zajmuje się rysunkiem, malarstwem, projektowaniem graficznym, ilustracją, fotografia, typografią. Prowadzi także studio rysunku i malarstwa Tesserakt Studio – prezentuje gościa Jacek Krzysztof Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Wystawa prac Soleckiego organizowana jest w ramach „Firmowych Spotkań ze Sztuką”, które cyklicznie odbywają się w Rzeszowie. Ich celem jest propagowanie szeroko rozumianej sztuki, prezentując prace malarzy, grafików, rzeźbiarzy oraz fotografików.

Otwarcie wystawy prac Łukasza Soleckiego odbędzie się 11 lutego (czwartek), o godz. 18.00 w Galerii „Na Najwyższym Poziomie” w siedzibie Elektromontażu Rzeszów, ul. Słowackiego 20, piętro XI.

solecki2solecki1solecki3solecki4