01
Wt, maja

PIOTR KISIEL W PODKARPACKIEJ ZACHĘCIE

Magazyn Kulturalny
Typography

Grafika cyfrowa w wymiarze 2D i 3D to dorobek Piotra Kisiela. Artysta będzie gościem kolejnej wystawy Podkarpackiej Zachęty Sztuk Pięknych w ramach „Firmowych Spotkań ze Sztuką”.

Piotr Kisiel urodził się w 1974 r. w Lesku. Jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dyplom z zakresu Bibliotek Java Media obronił w pracowni prof. Jacka Romanowskiego. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego w zakresie przygotowania pedagogicznego. Doktorat na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu.

– To młody artysta, który uprawia grafikę cyfrową 2D i 3D, dedykowaną zarówno dla poligrafii jak też zastosowań sieciowych i interaktywnych – prezentuje gościa Jacek Krzysztof Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Kisiel od 2003 r. rozpoczął pracę dydaktyczną. Obecnie jest pracownikiem Zakładu Grafiki Warsztatowej i Projektowej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego dorobek naukowy obejmuje prace z zakresu zasobów telematycznych oraz ich wpływu na szereg aspektów życia społecznego.

Wystawa prac Piotra Kisiela inauguruje w tym roku „Firmowe Spotkania ze Sztuką”, które cyklicznie odbywają się w Rzeszowie. Ich celem jest propagowanie szeroko rozumianej sztuki, prezentując prace malarzy, grafików, rzeźbiarzy oraz fotografików.

Otwarcie wystawy odbędzie się 4 lutego (czwartek), o godz. 18.00 w Galerii ICN Polfa Rzeszów, ul. Przemysłowa 2.

kisiel1kisiel2kisiel3kisiel4kisiel5kisiel6