01
Wt, maja

Rzeszowem wstrząsa fala samobójstw...

Magazyn Kulturalny
Typography

Rzeszowem wstrząsa fala samobójstw. Wszystkie śmierci łączy zagadkowy napis. „Układ” (wyd. Videograf) to pozycja, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Łączy wątki kryminalne i sensacyjne z elementami nadnaturalnymi. Spotkanie z autorem, Januszem Korylem, odbędzie się 5 lutego w salonie Empik Galeria Rzeszów.

Przeplatanie mrocznej intrygi i magii jest charakterystyczne dla całej twórczości Janusza Koryla. Sam autor, od wielu lat związany ze stolicą Podkarpacia, za swoje pisarskie motto uważa opinię Gabriela Garcii Márqueza: „Każda dobra powieść powinna być poetyckim przetworzeniem rzeczywistości”.

Na jednym z rzeszowskich osiedli znaleziono zwłoki młodego chłopaka. Jego śmierć była efektem samobójczego skoku z szóstego piętra wieżowca. Wkrótce potem dochodzi do kolejnych samobójstw, które łączy ze sobą zagadkowy napis pełniący rolę swoistego listu pożegnalnego. Rzeszowska policja staje przed nie lada wyzwaniem. Prowadzący śledztwo komisarz Paweł Wolański musi znaleźć odpowiedź na pytanie: co jest przyczyną tragicznych wypadków i jak zapobiec kolejnym samobójstwom? Podążając tropem tajemniczego napisu dokonuje niezwykłego odkrycia, które wystawia na próbę jego zdrowy rozsądek i sceptycyzm wobec działania sił nadprzyrodzonych.

Janusz Koryl – urodzony w Rzeszowie w 1962 roku. Prozaik i poeta, laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Autor kilkunastu zbiorów wierszy, tomu reportażyObłoki za kratami” i kilku powieści, m.in. „Zegary idą do nieba”, „Śmierć nosorożca”, „Urojenie”, „Sny”.

5 lutego, godz. 19:00

Empik Galeria Rzeszów

Rzeszów, Al. Piłsudskiego 44

Rzeszow 20160205 Koryl