26
Cz, kwietnia

Zobacz malarstwo Barbary Hubert i Marka Haby

Magazyn Kulturalny
Typography

Podkarpacka Zachęta Sztuk Pięknych zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Hubert i Marka Haby. To już setna wystawa w ramach "Firmowych Spotkań ze Sztuką", które cyklicznie odbywają się w Rzeszowie.

- Nasze wystawy mają na celu propagowanie szeroko rozumianej sztuki. W ramach Firmowych Spotkań ze Sztuką prezentowaliśmy wcześniej prace malarzy, grafików, rzeźbiarzy oraz fotografików. Nie zabrakło także artystów ceramiki i szkła - mówi Jacek Krzysztof Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.  - Na jubileuszową, setną wystawę przygotowaliśmy prace dwojga młodych artystów z Rzeszowa, Barbary Hubert i Marka Haby. 

Barbara Hubert (ur. 1974 r. w Rzeszowie), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Pierwsze trzy lata spędziła w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, a następnie w pracowni prof. Leszka Misiaka, gdzie w 1999 r. uzyskała DYPLOM. Mieszka i pracuje twórczo w Rzeszowie. Nauczyciel malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Marek Haba (ur. 1983 r. w Rzeszowie), w latach 2003-2008 studiował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2008 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Gustawa Wiktora oraz w pracowni rysunku prof. Marleny Makiel - Hędrzak i prof. Stanisława Góreckiego. W 2015 r. zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Przemyśla w Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny Czworokąt". Na co dzień pracownik Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Otwarcie wystawy odbędzie się 21 października (środa), o godz. 18.00 w Galerii ICN Polfa Rzeszów, ul. Przemysłowa 2.