30
Wt, Maj

Długi czerwcowy weekend - podsumowanie

Kraj
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Za nami chyba najprzyjemniejszy tegoroczny długi weekend. Od środowego popołudnia aż do niedzieli nie mieliśmy właściwie powodów do narzekań jeśli chodzi o warunki pogodowe. Jednak choć lato zaznaczyło już w pełni swoją obecność, warto pamiętać, że takie okazje do wypoczynku jak długie weekendy niosą ze sobą także wzmożone ryzyko wypadków drogowych i innych tragicznych zdarzeń, o czym świadczyć może chociażby informacja o utonięciu mężczyzny nad Zalewem Zemborzyckim. Pisaliśmy o tym 7 czerwca. Choć reanimacja trwała kilkadziesiąt minut, mężczyzny nie udało się niestety uratować. Policja ujawniła też już dokładny raport na temat nieszczęśliwych zdarzeń drogowych w dniach 4-7 czerwca.

Niektórzy z nas postanowili spędzić te dni w zaciszu domowym, rozmawiając przy ognisku z przyjaciółmi, spacerując po okolicy, oddając się relaksującej książce czy nadrabiając kinowe zaległości. Inni dali się ponieść fali emocji związanej z wielką kumulacją "Totolotka" jaka miała miejsce 6 czerwca. Wiele osób celowało w różne kategorie nagród lotto, jednak tylko jeden szczęśliwiec wzbogacił się podczas tego czerwcowego weekendu o ponad 28 milionów złotych. Niestety nie była to osoba z naszego regionu.

Nie każdemu jednak takie emocje wystarczają, by długi weekend zaliczyć do udanych. Korki na drogach, zwłaszcza w czwartek i niedzielę, świadczą o tym, że duża część osób wybrała wypad za miasto. Dla przykładu ? korki na wjeździe do Kazimierza Dolnego zapewniały trening cierpliwości niejednemu kierowcy w czwartkowe przedpołudnie. Do tego upał dawał się we znaki. A w takich warunkach o wypadki nie trudno.

Jak informuje policja, w samym tylko naszym regionie doszło w sumie do 18 wypadków, w których trzy osoby poniosły śmierć, a 28 zostało rannych. Do tego zatrzymano aż 86 nietrzeźwych kierowców.

W piątek w godzinach popołudniowych w Dęblinie doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego. Kierowca prowadzący auto marki Renault, chcąc wykonać manewr cofania, najechał na przechodzącą przez jezdnię starszą kobietę, która w wyniku poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Dzień później doszło do kilku poważnych wypadków z udziałem motocyklistów, między innymi w Ostrowie Lubelskim.

Niestety wzmożone kontrole policyjne na drogach nie wyeliminowały całkowicie ryzyka wypadków. W sumie podczas tych kilku dni 46 osób zginęło w 95 wypadkach drogowych w całym kraju. Brawura kierujących a także nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków. Policja doliczyła się też w sumie 1619 kierowców, którzy podróżowali na tak zwanym ?podwójnym gazie?.