26
So, Lis

Po co pozycjonuje się strony internetowe?

Nauka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wielu z nas zastanawia się dlaczego po wpisaniu danej frazy do wyszukiwarki internetowej jedne strony wyświetlają się na początku, a inne są widoczne dużo dalej. Często dziwimy się też, że założona przez nas witryna nie cieszy się popularnością i odwiedza ją bardzo niewielkie grono osób. Odpowiedzią na te pytania jest pozycjonowanie stron internetowych. Na czym więc ono polega?

Działalność pozycjonerów nie jest niczym innym niż promowaniem danej strony w internecie. Zajmują się oni skuteczną reklamą witryny i starają się, aby była ona łatwo znajdywana przez roboty wyszukiwarek tj.: Google - użytkownik wpisuje daną frazę, a robot wyświetla strony, na których pojawia się wybrane słowo kluczowe. Dzięki temu osoby poszukujące informacji o danym zagadnieniu szybko trafiają na daną stronę internetową. Należy pamiętać, że portale, które często są odwiedzane przez internautów przynoszą większe dochody. Warto więc zadbać, by możliwie jak największa liczba osób miała szansę zapoznać się z treścią założonej przez nas witryny. Badania wskazują również na fakt, że przeciętny internauta jest skłonny przejrzeć tylko od 10 do 20 pierwszych wyników wskazanych mu przez wyszukiwarkę. Każda kolejna strona ma jedynie kilka procent szans, że zostanie przez niego odwiedzona. Tylko garstka internautów potwierdza, że sprawdza wyniki wyszukiwarki do końca. Sami więc powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego warto pozycjonować strony internetowe.

Pozycjonowanie nie jest zadaniem prostym, jednak z pomocą mogą przyjść nam specjaliści, którzy zajmą się profesjonalnym wypromowaniem naszej strony internetowej. Ofertę jednej z najlepszych firm tego typu możemy znaleźć na star-marketing.pl. Jej pracownicy udzielą nam profesjonalnej porady i zaproponują nam rozwiązanie, które pozwoli nam zwiększyć ilość odwiedzin na naszej stronie. Pamiętajmy, że pozycjonowanie wiąże się z kosztami, jednak nie powinno to nikogo odstraszać. Trzeba bowiem ponieść pewne koszty, by już w niedalekiej przyszłości cieszyć się z pierwszych zysków.