26
So, Lis

Jak stosować taśmy do tapingu?

Zdrowie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Taśmy do tapingu obecnie zrewolucjonizowały rynek powiązany z szeroko rozumiana rehabilitacją. Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, nie tylko tych, które uprawiają sport zawodowo. Taśmy do tapingu są bowiem bardzo mało inwazyjne jeśli chodzi o samo używanie ich a i założenie ich, po zaczerpnięciu przez nas samych odrobiny wiedzy w temacie, nie jest bardzo skomplikowane. Poniższy artykuł przybliży państwu z pewnością temat i jeśli do tej pory nie zdecydowaliście się na korzystanie z taśm do tapingu, to po jego lekturze być może się na ten krok zdecydujecie.

W stosowaniu taśm do tapingu najważniejsze jest przede wszystkim to, czy wiemy w jaki sposób ich używać. Wiąże się to przede wszystkim z wpływem taśm na nasze mięśnie, czy tez na poszczególne ich partie. Dobrze zatem wiedzieć, na jakie partie mięśni stosować taśmy do tapingu by przede wszystkim stosować je dobrze. Taśmy do tapingu działają bowiem bezpośrednio na poszczególne partie mięśni, dlatego też ważne jest to, aby prawidłowo je stosować. Stosowanie taśm do tapingu na niewłaściwe partie mięśni może bowiem przynieść zupełnie odwrotny efekt od pożądanego. Dobrze jest zatem zanim przystąpimy do ich stosowania zaczerpnąć odrobiny, chociażby tej podstawowej, wiedzy.

Niewątpliwą zaletą taśm do tapingu jest przede wszystkim to, że są one odporne na działanie wody, a co za tym idzie, mogą być stosowane praktycznie bez konieczności zdejmowania ich pod prysznicem. Ważne jest także to, ze takie taśmy działają praktycznie przez cały czas, kiedy mamy je założone. Powodują one łagodzenie obrzęku powstałego w wyniku nadwyrężenia poszczególnych partii mięśni bądź też, mogą one przynosić ulgę w poważniejszych kontuzjach. Sami zatem widzicie, że możliwości, w których możemy zastosować taśmy do tapingu, inaczej kinesiology taping jest naprawdę bardzo dużo. Wystarczy tylko zasięgnąć trochę podstawowej wiedzy, by móc samemu je stosować, bądź tez, jeśli czas nam na to pozwala, poprosić o pomoc w założeniu taśm fizjoterapeutę bądź rehabilitanta.  

jak stosowac tasmy do tapingu