26
So, Lis

Suplementacja / zdrowy styl życia

Zdrowie i uroda
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podstawą zdrowego stylu życia jest właściwa, zbilansowana dieta. Właściwa dieta czyli sposób odżywiania odpowiednio dopasowany do naszych indywidualnych predyspozycji, aktualnego stanu zdrowia i co bardzo istotne poziomu aktywności fizycznej.

Zapotrzebowanie osoby aktywnej ruchowo na składniki odżywcze jest wyższe, niż osoby prowadzącej siedzący i mało aktywny tryb życia. Uprawiając różne rodzaje aktywności fizycznej mamy zwiększone zapotrzebowanie na makro i mikro składniki odżywcze.

Właściwie zbilansowana dieta bogata witaminy i minerały ma wpływ na nasze zdrowie, jakość życia i dotyczy każdego z nas, nie tylko sportowców i wyczynowców. Na większość problemów zdrowotnych, na nasz wygląd ma wpływ sposób odżywiania.

W czasach, kiedy istnieje problem z jakością produktów i właściwym bilansowaniem posiłków. Kiedy brakuje czasu na ruch, treningi i utrzymanie właściwej diety i masy ciała, znaczącą pomocą jest suplementacja czyli suplementy diety  i odżywki. Ogromny ich wybór daje sklep kfd - odżywki i suplementy diety.

Suplementy i odżywki np. białkowe są niczym innym, jak bilansowaniem diety zwykłych ludzi, którzy chcą żyć zdrowiej i mieć lepszą kondycję fizyczną. Odżywki białkowe należą do grupy suplementów dla sportowców, które są łatwo przyswajalne dla organizmu, skutecznie poprawiają zdolność do wysiłku oraz utrzymują i budują masę mięśniową .

Różnorodność suplementów diety ich proporcji i składu daje możliwość praktycznego zastosowania właściwie w każdym rodzaju diety – pomaga wzbogacić ją, uzupełnić niedobory,a tym samym zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie.

Bez względu na to, czy chcemy zbudować masę mięśniową, czy zredukować tkankę tłuszczową czy też poprawić ogólną sprawność i kondycję, jeśli odpowiednio dobierzemy suplementy pod kątem ich składu – suplementacja diety przyniesie pożądane efekty.