29
N, kwietnia

Polacy coraz bardziej "internetowi" w poszukiwaniu informacji

Kraj
Typography

Z Internetu korzysta każdy - niezależnie od płci czy zainteresowań. Większość osób przebadanych na zlecenie Google surfuje po sieci przynajmniej raz w tygodniu, jednak aż połowa respondentów przyznaje, że bez dostępu do Internetu nie potrafią spędzić całego dnia.

W związku z wszechobecnością sieci, do czego wykorzystujemy ją najczęściej? Otóż 60% badanych odpowiedziało, że poszukuje nowych informacji i rozmawia ze znajomymi. Właściwie - jako, że smartfon z dostępem do Internetu towarzyszy nam przez większość dnia - jesteśmy online praktycznie 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Te same badania wykazały też, że kobiety częściej udostępniają zdjęcia (56%)i spędzają czas na portalach społecznościowych (78%), z kolei panowie z większą ochotą przeglądają portal YouTube (78%) czy mapy (73%). Polacy wykorzystują też sieć do planowania zakupów czy znalezienia konkretnych usługodawców - stąd na popularności zyskują różne wyszukiwarki dla przedsiębiorców.

Jeden z portali, Alejagospodarcza.pl, oferuje firmom darmowe elektroniczne wizytówki z możliwością codziennej edycji danych. W dobie Internetu wydaje się to być korzystną ofertą. Poszukując różnych produktów lubimy odwiedzać również serwisy typu Wizaz.pl, gdzie możemy skorzystać z rad innych internautów. Można łatwo zauważyć, że sieć stała się jednym z nierozłącznych elementów naszego codziennego życia. Czy ktoś wyobraża sobie dzisiejszy świat bez Internetu? Przeprowadzone przez Google badanie wskazuje jednoznacznie, że raczej nie.