29
N, kwietnia

Soła Oświęcim. Nowy stadion, nowe możliwości

Kraj
Typography

Sztuczne boisko treningowe, budowa trybun dla kibiców czy ogrodzenie całego stadionu piłkarskiego. To wszystko udało się osiągnąć dzięki darowiznom Uczestników Systemu PożyczkoPosiadacz. Wsparcie darczyńców otworzyło przed zawodnikami Soły Oświęcim zupełnie nowy rozdział w historii klubu.

Drużyna z przyszłością

Oświęcimska drużyna od lat balansowała na granicy A i B-klasy. Dopiero rok 2013 przyniósł historyczny awans do trzeciej ligi. ? Sama wiara we własne siły i zapał do gry nie wystarczą. Konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania sportu. Boisko treningowe, właściwa kadra, środki finansowe na pozyskanie nowych zawodników. To tylko kilka z wielu elementów, które przekładają się na sukcesy takich drużyn ? tłumaczy Piotr Podsiadły, rzecznik prasowy Soły Oświęcim. Firma Pośrednictwo Finansowe ?KREDYTY-Chwilówki? Sp. z o.o. od kilku lat wspiera zawodników z Oświęcimia, podobnie jak Uczestnicy Systemu PożyczkoPosiadacz. To m.in. dzięki ich darowiznom dziś Solarze z nadzieją spoglądają na to, co ich czeka w przyszłości.

Lepszy start

W ramach działań modernizacyjnych wykonano szereg prac. Od niedawna oświęcimska kadra może trenować na nowym boisku treningowym, ze sztuczną murawą. Kibice i przyjezdni goście będą mogli dopingować swoje drużyny z nowych trybun. O tym, co jeszcze udało się zrobić, opowiada Piotr Podsiadły. ? Środki finansowe pochodzące z darowizn pozwoliły na ogrodzenie obiektu i zamontowanie ławek dla zawodników rezerwowych. Udało się też postawić tablice informacyjne z oznakowaniem trybun i ponumerować krzesła. Obiekt został również dostosowany do wymogów licencyjnych.

W pogoni za sukcesem

W 2010 roku Solarze rozpoczęli konsekwentną wędrówkę po kolejne zwycięstwa. Najpierw awansowali z A-klasy do ligi okręgowej, potem z piątej do czwartej i w końcu trzeciej ligi. Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli rozgrywek. Takie osiągnięcia są możliwe, nie tylko dzięki ciężkiej pracy piłkarzy. Równie ważne jest wsparcie trenerskie i godne warunki do gry w piłkę nożną. Zdanie to podzielał również ówczesny prezes klubu Śp. Jacek Ciżbok. Główny nacisk kładł nie tylko na osiągnięcia, lecz sam fakt uprawiania sportu przez młodych ludzi. Wysiłek kadry szkoleniowej, działania marketingowe i wsparcie finansowe pochodzące z darowizn odniosły pożądany skutek. Obecnie klub liczy około 200 zawodników. Kadra składa się z juniorów młodszych i starszych, trampkarzy, młodzików, rezerwy oraz seniorów.