29
Pn, Kwi

Festiwal Nauki i Techniki w Ustrzykach Dolnych

Sanok
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

?Nauka nie musi być nudna? ? pod takim hasłem odbywa się Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki w Ustrzykach Dolnych. Przez dwa dni (16 - 17 czerwca) na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, ciekawych zajęć i wykładów, na których nikt nie będzie się nudził. Festiwal otworzył marszałek Władysław Ortyl.

Organizujemy festiwal, aby wzbudzić zainteresowanie wśród uczniów naukami ścisłymi, a w konsekwencji zachęcić młodzież do studiowania na kierunkach inżynieryjnych, które są przyszłością dla rozwoju podkarpackiej gospodarki ? mówił podczas otwarcia imprezy marszałek Władysław Ortyl.

Festiwal Nauki i Techniki jest skierowany głównie do uczniów. Poprzez zabawę i ciekawe eksperymenty ma ich zachęcić do przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, fizyka czy chemia. Główna atrakcją festiwalu jest wystawa ?Eksperymentuj? oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. W czasie dwóch dni młodzież będzie także mogła między innymi zobaczyć wystawę samolotów, rakiet i modeli kosmicznych, wziąć udział w ciekawych doświadczeniach oraz eksperymentach naukowych. Atrakcją mają być także wirtualne loty samolotem oraz interaktywne stoiska. Równie interesująco zapowiadają się warsztaty z fotografii i modelarstwa, a także wykłady, związane chociażby z lotnictwem - ?Dlaczego samolot lata?.

Organizatorami festiwalu w Ustrzykach Dolnych jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, Zespół Szkół Licealnych im Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych oraz Agencja Rozwoju Regionalnego ?MARR? S.A. z Mielca - jako koordynator zadania projektu systemowego. Spotkanie odbywa się w budynku Zespołu Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych, przy ul. Mikołaja Kopernika 4.

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki jest częścią dużego projektu systemowego, którego liderem jest Samorząd Województwa Podkarpackiego. W tej edycji głównym celem jest dotarcie z festiwalowymi atrakcjami do dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości, które mają utrudniony dostęp do takich wydarzeń i zainteresowanie ich naukami ścisłymi.