24
Śr, Lip

Policja zatrzymała Małgorzatę B. - lekarkę z Kamienia

Magazyn Policyjny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali we wtorek Małgorzatę B. - lekarkę z Kamienia, podejrzewaną o przyjmowanie korzyści majątkowych. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty w tej sprawie. Za wręczanie oraz przyjmowanie korzyści materialnej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Kilka miesięcy temu policjanci Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dotarli do informacji, że lekarka z publicznego ośrodka zdrowia w Kamieniu przyjmowała łapówki w zamian za wykonywane świadczenia lekarskie. Policjanci sprawdzali te informacje i przyglądali się jej pracy. 

We wtorek funkcjonariusze weszli do ośrodka zdrowia i zatrzymali podejrzewaną lekarkę. Kobieta usłyszała zarzuty przyjęcia trzech łapówek, przyznała się do popełnienia przestępstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia. Wobec niej Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zastosowała środki zapobiegawcze w postaci 10 tys. złotych poręczenia majątkowego i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. 

Policjanci przesłuchali również 5 pacjentów, co do których istniało podejrzenie, że wręczyli lekarce łapówkę. Podczas przesłuchań, 3 osoby złożyły obszerne zeznania, podczas których poinformowały funkcjonariuszy o wręczeniu korzyści majątkowej. Te osoby nie poniosą odpowiedzialności karnej.

Policjanci nadal pracują nad sprawą, może ona dotyczyć większej ilości osób.

Policja i Prokuratura apelują do osób, które wręczyły łapówkę, o zgłoszenie się do Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przypominamy, że w przypadku poinformowania organów ścigania o wręczeniu łapówki sprawca uniknie odpowiedzialności karnej.