20
Cz, Cze

Tylko trzy sety oglądali kibice zgromadzeni w Hali Podpromie podczas meczu finałowego. Zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrywając trzecie spotkanie zapewnili sobie tytuł Mistrza Polski.

Trzeci mecz finału PlusLigi wyglądał inaczej niż dwa wcześniejsze. Obrońcy tytułu, Asseco Resovia, podjęli walkę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale na tak dobrze dysponowanych rywali nie mieli argumentów.

Firma CAR-RENTAL.PL dołączyła do grupy przedsiębiorstw, które wspierają drużynę Asseco Resovii Rzeszów. Nowy sponsor zostanie przedstawiony podczas oficjalnej prezentacji mistrzów Polski w najbliższą w sobotę.

CAR-RENTAL.PL to wypożyczalnia samochodów osobowych, dostawczych i limuzyn dla firm, instytucji, a także osób prywatnych. Siedziba firmy znajduje się w Rzeszowie, a oddziały mieszczą się w Radomiu, Lublinie, Tarnowie, Zamościu, Kozienicach, Kielcach i Nowym Sączu.

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 1:3 (24:26, 25:22; 22:25; 19:25) w ostatnim meczu siatkarskiego Pucharu Świata. Mimo dziesięciu wygranych w jedenastu spotkaniach, biało-czerwoni najprawdopodobniej nie wywalczą bezpośredniego awansu na igrzyska olimpijskie. - Ten mecz nie wyszedł naszej drużynie, natomiast Włosi zagrali wspaniale - powiedział w rozmowie z x-news Stanisław Gościniak, były trener kadry siatkarzy.

Zakończony niedawno sezon był jednym z najlepszych w historii rzeszowskiego klubu. Resovia wywalczyła kolejny tytuł mistrzowski oraz zagrała w finałowych turniejach Ligi Mistrzów i Pucharu Polski. Sprawdzamy wiec jakie wieści płyną obozu czempionów.

W czwartek rozegrany zostanie drugi mecz finału PlusLigi, a tym razem w roli gospodarza wystąpi Lotos Trefl Gdańsk - mimo sukcesu w Pucharze Polski, zespół ostrożnie podchodzi do rywalizacji z Asseco Resovia Rzeszów.

 

Pierwsze spotkanie finału siatkarskiej ekstraklasy bez większych trudności wpadło w ręce rzeszowian, którzy wygrali na swoim terenie w trzech setach.

Lukas Tihacek to kolejny zawodnik, który przedłużył kontarkt z drużyną z Rzeszowa. Czech wzmocnił ekipę ze stolicy Podkarpacia przed sezonem 2011/2012. Trwające rozgrywki są pierwszymi w całym okresie jego pobytu w Rzeszowie, w których miał on mniej okazji do gry, bo podstawowym graczem Pasów jest Fabian Drzyzga. 33-letni zawodnik razem z rzeszowskim klubem zdobył dwa tytuły mistrza Polski (2011/2012 i 2012/2013) oraz srebrny medal Plusligi (2013/2014). .Wydłuża się więc lista zawodników, których na pewno będziemy oglądać w barwach Resovii. Przypomnijmy, że kontrakty przedłuzyli m.in. Fabian Drzyzga czy Jochen Scheps

 

 

3 kwietnia odbyło się w rzeszowskim Ratuszu spotkanie siatkarzy Asseco Resovii z władzami miasta. Prezydent Tadeusz Ferenc wręczył na ręce kapitana drużyny, Łukasza Perłowskiego, Puchar dla drużyny Asseco Resovia za zdobycie II miejsca w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Podczas spotkania obecni byli wszyscy zawodnicy Asseco Resovii, jak również Trener Andrzej Kowal, Zarząd Klubu oraz przedtawiciele Klubu Kibica. Każdy otrzymał od Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca pamiątkową statuetkę oraz list z podziękowaniami za przyczynienie się do sukcesu rzeszowskiej drużyny podczas finału tegorocznej edycji siatkarskiej Ligii Mistrzów.

Więcej artykułów…