09
Cz, Kwi

W najbliższy piątek, 15 lipca najlepsi kolarze świata pojawią się w Rzeszowie podczas IV etapu 73. Tour de Pologne UCI World Tour 2016.

Wyścig Tour de Pologne po raz szósty w historii zawita do Rzeszowa. W tegorocznej edycji został podzielony na siedem etapów, a kolarze łącznie do pokonania będą mieli 1190 km. W zawodach startuje 25 ekip liczących łącznie 248 zawodników. Wśród nich będzie 24 Polaków, na czele z Michałem Kwiatkowskim - mistrzem świata z 2014 roku - który reprezentuje obecnie Team Sky.

Automobilklub Rzeszowski świętuje w 2016 roku jubileusz 70-lecia działalności. Lista imprez organizowanych przez stowarzyszenie jest w tym roku wyjątkowo obszerna i ciekawa. Główne uroczystości związane z rocznicą odbędą się w piątek w Hotelu Rzeszów.

Iwona Kościółek – studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – zdobyła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie stypendialnym organizowanym przez serwis „clicktrans”. Otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 400zł. Aby wziąć udział w konkursie należało napisać pracę na temat „Ekologia w transporcie drogowym w Europie - nowe rozwiązania, szanse i wyzwania".

Wolontariusze z partnerskiego miasta Buffalo ponownie w Rzeszowie. Blisko sto osób bierze udział w tegorocznej edycji Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który odbywa się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie. Dwutygodniowe warsztaty prowadzone przez grupę dziewięciu wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych potrwają do 16 lipca 2016 roku.

Obowiązująca od 1 lipca 2015 r. nowa definicja środków zastępczych nie rozwiązuje problemu przeciwdziałania dostępności dopalaczy, uważa prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa oraz Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA. Jego zdaniem należy wprowadzić do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii inną definicję środka zastępczego, bez odwoływania się do wykazu substancji zabronionych.

Więcej artykułów…