22
Cz, Sie

Policjanci z komisariatu w Pilźnie zatrzymali sześciu obcokrajowców, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Mężczyźni ukryli się w naczepie z transportem truskawek z Grecji. Zostali przekazani strażnikom granicznym.

Wczoraj przed południem, na stacji paliw w Strzegocicach koło Dębicy zatrzymał się tir, którym kierował mieszkaniec województwa łódzkiego. Kierowca wracał z Grecji, a celem jego podróży był Grójec. Wiózł transport truskawek zaplombowany w naczepie-chłodni.

Fot. Marek Gawle

Marzena Mordarska Czuchra, dębicka amazonka i od niedawna rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy została dostała się do półfinału kampanii społecznej akcji ?Rak to się leczy?. Znalazła się w kategorii ?Człowiek niosący nadzieję?. Jest tam w gronie pięciu osób wybranych spośród kandydatur z całej Polski.

Pozytywna motywacja, humor i niestandardowe działania to główne cechy, a zarazem największe atuty kampanii społecznej ?Rak. To się leczy!?. 4 lutego br. ruszyła jej druga edycja, w której organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej działań edukacyjnych promujących profilaktykę pierwotną.

Dokładnie rok temu 12 lutego 2013 roku dowiedziała się od swojej lekarz onkolog, że jest uznana za pacjentkę wyleczoną. Dziś 12 lutego 2014 roku rozpoczęła swoją nową pracę w dębickim Urzędzie Miejskim jako rzecznik prasowy. Marzena Mordarska - Czuchra jest od wielu lat dziennikarką i specjalistką od PR. W maju 2012 roku dowiedziała się, że choruje na raka piersi.

Spotkałam w swoim życiu panie, które chorując na raka zamknęły się w czterech ścianach swoich domów przerażone chorobą, które czuły się napiętnowane ? mówi Marzena Mordarska-Czuchra. A ja im chcę powiedzieć: wyjdźcie z domów i realizujcie swoje plany i marzenia. Wiem co czujecie, przeszłam to samo.