31
Wt, Mar

Grecja, często nazywana kolebką cywilizacji, ma tak ogromną ilość zabytków i ważnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, że... można się w tym zgubić. Pierwsze wakacje w Grecji to nie tylko oszołomienie inną kulturą, klimatem i kuchnią. To także odwieczne pytanie wędrowca: co zobaczyć w Grecji? My wybraliśmy siedem, naszym zdaniem najważniejszych miejsc, których nie można pominąć.

Góry to może lekka przesada, ale na pewno Szeska Góra (309 m n.p.m.) należy do najwyższych szczytów północno-wschodniej Polski i jednocześnie jest najwyższym szczytem Szeskich Wzgórz.

Na pewno Piękna Góra (272 m n.p.m.) zapewnia bardzo dobre warunki naturalne do jazdy na nartach. Natomiast Góra Tatarska (308 m n.p.m.) to nietypowy i ciekawy fenomen, na jej szczycie znajdziemy jeziorko, które otacza tundrowa roślinność. Fauna równiez jest nietypowa w tej okolicy, spotkać tam można dzikie zwierzęta żyjące w stadach, w ogromnej hodowli, jednej z większych w Polsce. Można tam m.in. uprawiać bezkrwawe safari zakończone biesiadą na półwyspie Jaćwingów.

W kwietniu Stambuł zamienia się w miasto pełne barwnych tulipanów. Największe parki miejskie stają się kolorową i zapierającą dech w piersiach krainą tych pięknych kwiatów. W tym roku tulipany ozdobią Stambuł już po raz jedenasty.

Zimowe wakacje to temat coraz bardziej popularny w naszym kraju. Mekką białego szaleństwa według narciarzy to wciąż Francja i Alpy. Z roku na roku można w tym regionie zauważyć większą liczbę polskich fanów białego szaleństwa.

Spędzenie czasu w porze, gdy za oknem prószy śnieg w malowniczej Francji to wciąż marzenie większości Polaków. Kiedyś taka wycieczka byłaby tylko ekskluzywną zachcianką. Na kilka dni spędzonych w Alpach musiałbyś wydać całą swoją miesięczną pensję. Dziś taki wyjazd jest o wiele tańszy, a co za tym idzie na wyciągnięcie ręki każdego miłośnika sportów zimowych. Oferta francuskich ośrodków narciarskich spełni wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Możesz wybierać pomiędzy większymi terenami, czyli 3 Vallées, liczący 435 kilometrów teren Paradiski, bądź mniejszymi ośrodkami liczącymi od 50 do 100 kilometrów.

Więcej artykułów…