24
Śr, Lip

Tarnobrzescy policjanci uratowali dwie osoby przed zamarznięciem. Jedną z nich jest 58–letni mieszkaniec osiedla Sobów, który w niedzielną noc wybrał się po alkohol. Nietrzeźwego mężczyznę odnalazł policyjny pies tropiący, gdy leżał na jezdni z dala od domu. Ofiarą niskich temperatur mógł stać się też pijany tarnobrzeżanin, który spał na ławce przed blokiem. Mężczyźni trafili pod opiekę swoich rodzin.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który kwestującej wolontariuszce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ukradł puszkę. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 20 na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Jedna z wolontariuszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padła ofiarą złodzieja. Sprawca zabrał jej puszkę z datkami na pomoc dzieciom oraz ludziom w podeszłym wieku i uciekł. Okradziona dziewczyna o zdarzeniu powiadomiła napotkany patrol policji. W puszce było około 500 złotych.

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie rozboju. Sprawca zaatakował mężczyznę tłuczkiem do mięsa na osiedlowym parkingu i zniszczył w jego samochodzie tablice rejestracyjne. Jak ustalili funkcjonariusze powodem zachowania napastnika miały być tablice rejestracyjne z innego województwa. Podejrzany mężczyzna decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem. Za rozbój grozi  mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Tarnobrzega przerwali niebezpieczną jazdę 33-letniego kierowcy lancii. Mężczyzna nie chcąc poddać się kontroli drogowej zaczął uciekać, omal nie potrącając policjanta. Okazało, że był pijany. Ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godzinie 18, uwagę policjantów ruchu drogowego, którzy pełnili służbę na tarnobrzeskiej Wisłostradzie zwrócił kierujacy lancią. Samochód poruszał się z prędkością 155 km/h po drodze, gdzie było ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierowca nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie się, przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Tarnobrzega. Wykonując niebezpieczne manewry kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem, jednak sygnały i komunikaty podawane z radiowozu nie skutkowały. Do pomocy policjantom ruszył jeszcze jeden radiowóz oraz dwa policyjne motocykle.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz SPAP Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili akcję, w efekcie której wykopali niemal tonę pocisków, pochodzących z okresu II wojny światowej. Działania prowadzone były w lasach w powiecie tarnobrzeskim.

Blisko tonę pocisków artyleryjskich i moździerzowych z okresu II wojny światowej, odnaleźli i zabezpieczyli w lesie w powiecie tarnobrzeskim policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru z CBŚP z Warszawy, Zespołu Minersko ? Pirotechnicznego SPAP z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj (25 maja) nad ranem w Chmielowie koło Tarnobrzega. W wyniku czołowego zderzenia busa z samochodem ciężarowym zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Do godziny 14 na tym odcinku występowały utrudnienia w ruchu. 

25 maja (poniedziałek) po godzinie 4. w Chmielowie na drodze krajowej nr 9 relacji Radom ? Rzeszów doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca busa, który jechał w kierunku Warszawy, podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Kierowca busa i pasażer zginęli na miejscu, a trzy inne osoby zostały ranne. Poszkodowani przebywają w szpitalu, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna.

Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w podtarnobrzeskim Chmielowie. Wóz strażacki jadący do pożaru wjechał pod pociąg towarowy relacji Trzebinia ? Klemensów. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Na miejscu pracuje też komisja badania wypadków kolejowych.

Więcej artykułów…