19
Śr, Cze

Dzisiaj (28 kwietnia) Premier Beata Szydło przebywała z wizytą w Hucie Stalowa Wola. Okazją do tej wizyty było podpisanie umowy na dostawę przez HSW S.A. dla polskiej armii - modułów samobnieżnych moździeży "RAK".

"Korzysta na tym polska armia, korzysta Stalowa Wola, korzysta polski przemysł' - powiedziała premier Beata Szydło chwilę po podpisaniu umowy.

Policjanci ze Stalowej Woli wspólnie z prokuraturą wyjaśniają okoliczności wypadku lotniczego, do jakiego doszło wczoraj wieczorem na lotnisku w Turbi w gminie Zaleszany. Szybowiec, chwilę po wystartowaniu przy użyciu wyciągarki, z wysokości około 150 metrów, nagle spadł na ziemię. Pilot szybowca, 59-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, poniósł śmierć na miejscu. O wypadku powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Policjanci ze Stalowej Woli ustalają w jakich okolicznościach utonął mężczyzna, którego ciało strażacy wyłowili wczoraj w pobliżu mostu na rzece San w Radomyślu nad Sanem. Zwłoki w wodzie zauważyła spacerująca kobieta.

Policję zawiadomiła kobieta, która wczoraj tuż po godz. 13.30 spacerowała po moście. W pewnej chwili dostrzegła ciało człowieka w wodzie. Powiadomieni o zdarzeniu strażacy wyłowili z rzeki zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalają tożsamość zmarłego.

Działaczka podziemia narodowego w latach 1939-1945, członkini Narodowej Organizacji Wojskowej, Komendantka Główna Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, członkini ZG Związku Polek w Ameryce oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej Pani Maria Mirecka-Loryś ps. Marta będzie obchodziła swoje 100 urodziny 7 lutego 2016 roku. Tego dnia w Nisku dla uhonorowania tej niezwykłej osoby odbędą się uroczystości, w których weźmie udział p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Stalowowolscy policjanci interweniowali w sprawie dzieci, które chodziły po spiętrzonych krach na Sanie. Do dyżurnego policji w Stalowej Woli zadzwonił mieszkaniec miasta, którego zaniepokoiło takie zachowanie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziców.

Wczoraj dyżurny stalowowolskiej policji przed godz. 16 otrzymał zgłoszenie, że w rejonie mostu na rzece San dzieci chodzą po krze. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Po lewej stronie mostu w rejonie tamy, gdzie spiętrzyły się lodowe tafle, policjanci zauważyli troje dzieci: dwóch chłopców i dziewczynkę, wszyscy w wieku 13 lat.

Policjanci ze stalowowolskiej komendy uratowali kobietę, która wpadła do Sanu. Funkcjonariusze wydobyli ją z rzeki. Kobietę w wodzie zauważył mężczyzna spacerujący z psem. Dzięki błyskawicznie przekazanej przez niego informacji możliwa była szybka pomoc policjantów.

Policję o tym wypadku powiadomił wczoraj przed południem 63-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który był na spacerze z psem. W trakcie spaceru pies kilka razy powracał w to samo miejsce, co zaciekawiło mężczyznę. Gdy podszedł, zobaczył dryfujące rzeką ciało i natychmiast powiadomił policję.

Czteroosobowa rodzina z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła do stalowowolskiego szpitala. Do wypadku doszło w jednym z mieszkań w Stalowej Woli. Prawdopodobną przyczyną był czad wydobywający się z termy w łazience. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj tuż po północy dyżurny stalowowolskiej komendy został powiadomiony o zatruciu czteroosobowej rodziny tlenkiem węgla. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. 

Więcej artykułów…