31
Wt, Mar

13 kwietnia 2016 roku miała miejsce ogólnopolska operacja Policji o krypt. „GLAS”, wymierzona w użytkowników Internetu, którzy sprowadzali i rozpowszechniali materiały z pornografią dziecięcą. Podczas działań zatrzymano 15 osób. Na Podkarpaciu sprawdzono jeden adres, zabezpieczono komputery i nośniki pamięci. Przesłuchano dwóch mieszkańców Krosna.

Matka wyprowadziła swoje dzieci z płonącego domu, po czym wróciła do domu ratować dobytek i niestety zginęła w pożarze. 

Dzisiaj 31.01 około godziny 10:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie zostało poinformowane o wybuchu pożaru w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Daliowa (gmina Jaśliska). W budynku znajdować się miała uwięziona osoba.

O godz. 15 w Miejscu Piastowym, na skrzyżowaniu dróg krajowych relacji Krosno - Sanok (DK 28) i Rzeszów - Barwinek (DK 9), rozpoczął się protest mieszkańców. Protest zorganizowany jest przez Podkarpacki Komitet Obrony Mieszkańców przed Budową Elektrowni Wiatrowych w pobliżu Domów Mieszkalnych.

Kilkadziesiąt osób chodzi wokół ronda po chodniku i przejściach dla pieszych, z kilkuminutowymi przerwami na przejazd samochodów. W tym miejscu nie ma możliwości zorganizowania objazdów. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem protestu czuwają policjanci.

Policjanci wyjaśniają przyczynę wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Doszło do zderzenia ciągnika rolniczego typu "Sam" z samochodem osobowym. 

Do wypadku doszło po godzinie 13 na drodze krajowej nr 28 w Potoku koło Krosna. Jak wstępnie ustalili policjanci, ciągnik typu "Sam" przewrócił się na jezdnię, przemieścił się na pas dla jadących z przeciwka i uderzył w nadjeżdżające audi. Dwaj mężczyźni w wieku 21 i 23 lat, którzy jechali ciągnikiem nie żyją, zmarli pomimo reanimacji.

Wczoraj na ul. Ignacego Paderewskiego w Krośnie doszło do potrącenia rowerzystów. Prosimy osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia o kontakt z Policją.

Policja poszukuje świadków i osób mogących mieć wiedzę na temat wypadku drogowego, do którego doszło w środę 14 stycznia pomiędzy godz.16 a 17na ul. Ignacego Paderewskiego przed Rondem Niezapominajki w Krośnie. Kierujący pojazdem osobowym, prawdopodobnie TAXI  koloru białego potrącił dwoje rowerzystów - dzieci w wieku 9 i 15 lat, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Jedno z dzieci zostało poważnie ranne.

Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali autora poniedziałkowego fałszywego alarmu bombowego. Ładunki wybuchowe miały się znajdować w budynkach krośnieńskiego sądu i prokuratury. Zatrzymany 39-latek był pijany.

W poniedziałek przed godz 18 dyżurny krośnieńskiej komendy odebrał połączenie telefonu alarmowego i usłyszał informację od anonimowego mężczyzny, że w budynku sądu i prokuratury w Krośnie zostały podłożone ładunki wybuchowe. Oficer dyżurny podczas połączenia próbował nawiązać dialog z rozmówcą jednak mężczyzna po krótkiej rozmowie powtórzył, że podłożył bomby i zakończył połączenie. Policjanci przeszukali obiekty sądu i prokuratury oraz przystąpili do czynności mających na celu ustalenie sprawcy alarmu bombowego.

Więcej artykułów…