21
Pt, Cze

W dniach 26-28 luty 2016 w Gdańsku odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu, zarazem eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata 2016. Wystartowało ponad 230 najlepszych zawodników.

Wystartowało ponad 230 najlepszych zawodników z całego kraju, Spartan Rymanów wystawił 8 zawodników w tym: 5 juniorów do 18 lat, 2 juniorki do 18 lat, oraz 1 zawodnika w najbardziej prestiżowej kategorii senior.
Spartanie również i tym razem nie zawiedli, zdobywając 6 medali, w tym 1 mistrzostwo kraju.

Uprawiając sport, musimy mieć na względzie bardzo wiele różnego rodzaju czynników. Jest to istotne z wielu, bardzo różnych względów. Pierwszym i w zasadzie najważniejszym, jest przede wszystkim troska o nasze zdrowie. Oczywiście powiedzenie, które mówi o tym, że sport to zdrowie, jest jak najbardziej słuszne, jednakże musimy też pamiętać o tym, by samo w sobie uprawianie sportu, było dla nas w pełni bezpieczne. Nie jest to takie łatwe zadanie, jakby się mogło początkowo wydawać. Bezpośrednio związane jest ono z medycyną sportową, której poniższy tekst będzie poświęcony. Z pewnością osoby, dla których sport jest ważny, powinny go przeczytać, bowiem uprawianie sportu, bez chociażby pobieżnej, znajomości tematu medycyny sportowej, jest niewskazane.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 odbywają się w Polsce. Mecz otwarcia został rozegrany 15 stycznia w Katowicach. Mecz finałowy, który zakończy mistrzostwa zostanie rozegrany w Krakowie 31 stycznia. Na możliwość zorganizowania imprezy o tak dużej randze Polska czekała długie lata. Polscy kibice wreszcie mają prawo do radości.