04
So, Lip

Przemyt 27 kg marihuany o szacunkowej wartości 800 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Narkotyki ukryte były w podłodze samochodu osobowego. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Funkcjonariusze  Służby Celnej udaremnili na przejściu granicznym w Korczowej przemyt 102 raków. Raki z gatunków: szlachetny i stawowy przemycane były w tekturowym pudle. 

Wieczorem 27 kwietnia br. funkcjonariusze Służby Celnej kontrolowali wjeżdżający do Polski autokar jadący z Ukrainy do Niemiec. Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze wykryli, że w lukach bagażowych oprócz bagaży znajduje się także kartonowe pudło. Kontrabandą okazały się jednak nie papierosy czy alkohol ale… żywe raki. W kartonie znajdowały się 102 raki z gatunków: rzeczny  (szlachetny) i błotny (stawowy), które objęte są ochroną gatunkową na podstawie ustawy o ochronie przyrody i Rozporządzenia Ministra Środowiska ws. ochrony gatunkowej zwierząt.

Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich Przemyśla. W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 17 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego.

Ponad 200 osób poszukiwało zaginionej 83-letniej mieszkanki Piątkowej, która wczoraj rano wyszła z domu. Policjanci, strażacy i ratownicy całą noc przeszukiwali okolice. Szczęśliwie, dziś przed południem, policjanci odnaleźli kobietę w lesie. Noc spędziła w towarzystwie swojego psa.

Sześć „jednorękich bandytów" zatrzymali  podczas wspólnych działań funkcjonariusze Urzędu Celnego w Przemyślu oraz Komendy Miejskiej Policji. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze prowadzili wspólne działania kontrolne na terenie Przemyśla 19 kwietnia br. Maszyny zostały zatrzymane podczas kontroli dwóch  lokali gastronomicznych na terenie miasta. 

Blisko 40 wystawców z różnych branż oraz szkoły wyższe z Podkarpacia zaprezentują swoją ofertę podczas największych w Przemyślu Targów Edukacji i Pracy. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek 22 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00. Do rozmów z pracodawcami zapraszamy do siedziby WSPiA w Przemyślu przy ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 2.

Blisko 600 żywych pijawek lekarskich zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Podlegające ochronie zwierzęta próbował przewieźć bez specjalnych zezwoleń kierowca autokaru. 

Więcej artykułów…