23
Cz, Maj

"Porozmawiajmy o HIV" - akcja profilaktyczno-edukacyjna

Rzeszów
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Porozmawiajmy o HIV" - to temat akcji profilaktyczno-edukacyjnej, w ramach której 7 grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się otwarte seminarium dotyczące profilaktyki HIV i AIDS.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Podczas posiedzenia zagadnienia związane z sytuacją epidemiologiczną i profilaktyką zdrowotną przedstawili konsultanci wojewódzcy w dziedzinie chorób zakaźnych i w dziedzinie epidemiologii - dr n. med. Jerzy Sieklucki i lek. med. Jolanta Kluz-Zawadzka. Uczestnicy seminarium wysłuchali także prelekcji "Bezpieczna krew - honorowe dawstwo krwi", którą wygłosiła Ewa Zawilińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Konferencja była również okazją do wręczenia certyfikatów przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz do wyróżnienia laureatów XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Porozmawiajmy o AIDS" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (wystawę prac konkursowych można obejrzeć do 15 grudnia w holu PUW).