09
Pn, Gru

Hiszpania - kraj, który pokochali turyści

Turystyka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hiszpania jest największym państwem na Półwyspie Iberyjskim, za zachodnim krańcu Europy. Hiszpania to jednak nie tylko część kontynentalna ale również archipelagi wysp - Baleary (m.in. Ibiza, Majorka oraz Minorka), oraz Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Lanzarote, Fuertaventura).

Miejsca na wakacje

Do najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w Hiszpanii należą przede wszystkim wspomniane wyżej wyspy. Wśród młodych turystów szczególnie znana i popularna jest Ibiza, gdzie przez cały sezon turystyczny odbywa się cała masa imprez dyskotek czy beach party. Zupełnie inne są Wyspy Kanaryjskie, wyspy pochodzenia wulkanicznego znajdujące się niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Afryki.

Hiszpania posiada także bardzo wiele miejscowości do których wycieczki oferują biura podróży, położonych na południowym wybrzeżu. Tutaj królują takie regiony jak Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Sol czy Costa Alhazar. Każde z nich oferuje podobne warunki wypoczynku oraz piaszczyste plaże. Do jednych z najbardziej popularnych należy bezapelacyjnie Lloret de Mar położone na Costa Brava w Katalonii.

Biura podróży w swojej ofercie mają wiele wycieczek do Hiszpanii, czy to do części kontynentalnej kraju czy na wspomniane wyżej wyspy. Którą wycieczkę wybrać? Tutaj z pomocą przychodzi nam portal turystyczny Travelmaniacy.pl, w którym znajdziemy porady dla jadących na wakacje do Hiszpanii. Same ceny wycieczek nie należą do najniższych, jednak czasem można trafić bardzo atrakcyjne oferty last minute, warto więc w tym celu już dużo wcześniej przed planowanym urlopem śledzić oferty w biurach podróży.

Pogoda, klimat

Klimat panujący w Hiszpanii jest zróżnicowany, na północnym zachodzie mamy doczynienia z klimatem chłodnym oraz deszczowym. Im dalej na południe w kierunku Andaluzji, tym temperatury są wyższe a klimat bardziej suchy...

Ceny

Hiszpania nie należy do państw tanich, przejawia się to zarówno w cenach wycieczek do Hiszpanii, jak i cenach towarów czy usług na miejscu. Walutą obowiązującą w Hiszpanii jest wszystkim znane euro. Oto przykładowe ceny produktów spożywczych (w euro):

  • Jajka (12 szt): 0,99
  • Mąka (1 kg): 0,64
  • Mleko (1 litr): 0,7
  • Bułka bagietka: 0,8
  • Piwo: (1 litr) 0,91
  • Sok pomarańczowy: (1 litr) 0,69

Co warto zwiedzić?

Hiszpania oprócz bardzo dobrych miejsc od wypoczynku, oferuje także wiele atrakcji które warto zwiedzić. Najwięcej zabytków oraz atrakcji turystycznych, które należy koniecznie zwiedzić znajduje się w stolicy Katalonii - Barcelonie. Tutaj możemy podziwiać słynną katedrę Sagrada Familia autorstwa architekta światowej sławy - Antonio Gaudiego, Parc Guell czy główną ulicę, na której koncentruje się życie towarzyskie - La Rambla.

Innymi miejscami, które warto odwiedzić, to przede wszystkim Madryt, będący stolica i największym hiszpańskim miastem, Pampeluna słynna z gonitwy byków z ludźmi w czasie fiesty ku czci świętego Fermina, czy Sewilla będąca głównym miastem w Andaluzji na południu Hiszpanii.