22
Śr, Maj

Tour de Pologne zawita do Rzeszowa

Rzeszów
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W najbliższy piątek, 15 lipca najlepsi kolarze świata pojawią się w Rzeszowie podczas IV etapu 73. Tour de Pologne UCI World Tour 2016.

Wyścig Tour de Pologne po raz szósty w historii zawita do Rzeszowa. W tegorocznej edycji został podzielony na siedem etapów, a kolarze łącznie do pokonania będą mieli 1190 km. W zawodach startuje 25 ekip liczących łącznie 248 zawodników. Wśród nich będzie 24 Polaków, na czele z Michałem Kwiatkowskim - mistrzem świata z 2014 roku - który reprezentuje obecnie Team Sky.

W piątek Tour de Pologne zawita do Rzeszowa. Będzie biec ulicami: Sikorskiego, Powstańców Warszawy (zgodnie z ruchem, prawym pasem), Podwisłocze, Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego (początek dużego okrążenia). Następnie nastąpi nawrót na drugą jezdnię ul. Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańską, Powstańców Warszawy (lewa część drogi), Kwiatkowskiego, Jana Pawła II, Budziwojską i Podleśną. Wyjeżdżając z Rzeszowa zawodnicy pojadą w stronę Lubeni i Tyczyna, wrócą do Rzeszowa, gdzie dokończą wyścig ulicami: Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańską, Powstańców Warszawy, Podwisłocza przez Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, Lisa Kuli. Wyścig zakończą na mecie na al. Cieplińskiego ok. godz. 18.48.

Przed wyścigiem głównym odbywać się będą zawody kolarskie Nutella Mini Tour de Pologne 2016.

tdp2

tdp3