24
Śr, Lip

Wakacje z adrenaliną - obozy windsurfingowe dla każdego.

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jeśli marzysz o aktywnych wakacjach nad wodą i lubisz mocne wrażenia oraz smak adrenaliny to znak, że najwyższy czas, by spróbować windsurfingu. To dyscyplina uważana przez wielu za bliską sportom ekstremalnym, choć de facto uprawiać może ją właściwie każdy.

Trzeba jednak wiedzieć, że windsurfingu najlepiej uczyć się od profesjonalistów. Tylko nauka pod okiem wykwalifikowanego instruktora gwarantuje, że tę dyscyplinę można uprawiać bezpiecznie.

Jedną z opcji jest obóz windsurfingowy. Skorzystać może każdy, ponieważ oferta jest niezwykle szeroka i dostosowana do osób z różnych grup wiekowych i o różnych poziomach zaawansowania. Znajdą więc coś dla siebie zarówno dzieci, młodzież, jak i studenci, zarówno osoby początkujące i takie, które z deską miały już wcześniej do czynienia.

wakacje z adrenalina

Zajęcia odbywają się zwykle w kilkuosobowych grupach, choć jeśli lepiej czujesz się mając instruktora tylko dla siebie – zawsze możesz wybrać kurs lub lekcje indywidualne. Obóz trwa zwykle tydzień, zajęcia zorganizowane są dwa razy w ciągu dnia, najczęściej w godzinach rannych i popołudniowych. Oprócz zajęć na wodzie organizatorzy obozu zapewniają inne atrakcje, dopasowane do wieku uczestników szkolenia. Oferta obejmuje zwykle również zakwaterowanie oraz wyżywienie – pełne lub podstawowe. Istnieje również możliwość wykupienia samego kursu bez zakwaterowania, co może być dobrym rozwiązaniem np. dla dla rodzin z dziećmi, spędzających wakacje nad wodą, które szukają sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Obozy windsurfingowe organizowane są nad polskim morzem. Prym wiedzie Półwysep Helski, który ze względu na świetne warunki klimatyczne i wietrzne uchodzi za prawdziwy raj dla windsurferów. Hel to ponad 30 km pas wybrzeża, z wodą o niewielkiej głębokości (ok. 1,5 m na odcinku 400 m w głąb Zatoki Puckiej), co sprawia, że jest to idealna lokalizacja do nauki i uprawiania pływania na desce. Swoje lokalizacje ma tu też sporo szkół windsurfingowych, a więc zainteresowane kursem osoby na pewno znajdą coś dla siebie.

Myli się jednak ten, kto myśli, że windsurfing w Polsce można uprawiać wyłącznie nad Bałtykiem. Obozy windsurfingowe organizowane są również w ośrodkach na Mazurach, a także na większości dużych zbiorników wodnych w Polsce.

Jak widać windsurfing uprawiać można właściwie wszędzie. Dużym plusem jest także fakt, że nie trzeba mieć własnego sprzętu – szkoły windsurfingu udostępniają kompletny sprzęt na czas kursu czy obozu.

Jeśli jesteś gotowy na pełne wrażeń wakacje już dziś wybierz i zarezerwuj kurs windsurfingu w wybranej przez siebie szkole.