27
Śr, Maj

Policja podsumowała wczorajszy „Trzeźwy poranek”

Rzeszów
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

47 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili w poniedziałek rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 17 tys. kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 38 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godz. 4.  Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie - nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 17 762 kierowców.

Podczas działań policjanci ujawnili 46 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 23kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 24 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 38  uprawnień do kierowania.