07
So, Gru

"Ocal Nogę!" w Mielcu - Przyjdź do szpitala w najbliższą sobotę i zrób badanie USG

Mielec
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w sobotę 21 czerwca w gabinecie USG na parterze Szpitala Powiatowego w Mielcu, personel Oddziału Chirurgii Naczyniowej przeprowadzi akcję ?Ocal nogę?. Jeżeli podejrzewasz problemy z niedokrwienie kończyn lub jesteś w grupie ryzyka, koniecznie pomiędzy 8.00 a 14.00 zgłoś się na bezbolesne i stosunkowo krótkie badanie. Akcja została zainicjowana przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej, a w Mielcu odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu.

Sprawdź, czy to badanie nie jest dla Ciebie!

Osoby szczególne zagrożone niedokrwieniem kończyn dolnych, które może się skończyć nawet amputacją, to mężczyźni (choć problem dotyka również kobiety) powyżej 50 roku życia, palący, z cukrzycą i nadciśnieniem oraz wysokim poziomem cholesterolu, prowadzący bierny tryb życia. Warto się zbadać tym bardziej, jeśli pojawiają się niepokojące objawy: ból podczas chodzenia, drętwienie nogi, cierpnięcie, mrowienie. Zaniepokoić powinny również kłopoty ze spaniem na leżąco i próby zasypiania w pozycji siedzącej, a także trudno gojące się rany po drobnych urazach, owrzodzenia na stopie. Sygnałem, który powinien zwrócić uwagę jest też np. to, że nie czujesz, gdy obciera cię but albo nie wiedziałeś, że masz w nim kamień. Więcej informacji na temat grup ryzyka, objawów problemów z krążeniem w kończynach, sposobach diagnozy i leczenia, znajduje się na stronie, która promuje akcję: www.ocalnoge.pl

Pacjenci zainteresowani mielecką odsłoną akcji mogą dzwonić do rejestracji Poradni Chirurgii Naczyniowej w godzinach od 15.00-20.00 pod numer 796417995.