24
Śr, Lip

Akryl stomatologiczny - czym się kierować przy wyborze odpowiedniego dystrybutora?

Zdrowie i uroda
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Protezy są bardzo popularne wśród ludzi, którzy z jakiegoś powodu stracili część lub większość zębów. Nie są one niestety niezniszczalne, więc naturalną rzeczą jest to, że psują się i niszczą. Ważne jest, aby móc zagwarantować pacjentom komfort życia i jedzenia nawet wtedy, kiedy nie posiadają oni już swojego naturalnego uzębienia. Protezy wykonywane są w momencie, kiedy ze względu na nieodpowiednie warunki w jamie ustnej pacjenta nie ma możliwości, aby wykonać implanty czy mosty.

Niektóre materiały do produkcji protez

Rodzajów materiałów, jakie stosowane są do tworzenia protez, jest wiele. Protetyka, tak jak każda inna dziedzina, rozwija się się. Dlatego w ostatnich latach do sporządzania protez pojawiły się na przykład takie substancje jak nylon czy acron. Jeśli jednak podejmowana jest decyzja o zastosowaniu protezy tego typu, trzeba pamiętać o tym, że pacjent musi posiadać co najmniej dwa lub trzy swoje zęby. Wciąż najbardziej popularnym materiałem stosowanym do produkcji protez jest akryl. Jak każda substancja, ma on zarówno swoje wady, jak i zalety. Najważniejsze jest, aby wybrać akryl takiej firmy, która ma doświadczenie w jego produkcji oraz ma na celu dobro pacjenta. Firma Hol-dental jest przedstawicielem renomowanych firm z całego świata, zajmujących się właśnie produkcją tworzyw oraz akcesoriów używanych w protetyce stomatologicznej.

Jakiego dystrybutora wybrać?

Kiedy technik stomatologiczny czy sam stomatolog stoi przed wyborem dystrybutora, który zaopatrzyłby go w potrzebne do wykonywania pracy materiały, musi zwracać uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, musi kierować się tym, aby znaleźć taką firmę, która posiada produkty, jakich w tej chwili potrzebuje. Z ofertą dystrybutora najlepiej zapoznać się, gdy ma on swoją stronę internetową lub praktykuje wysyłkę katalogów swojej firmy, co w dobie internetu jest już jednak nieco przestarzałe. Katalogi często bowiem można przejrzeć online. Następnie trzeba dowiedzieć się, kto jest producentem oferowanych produktów, a potem zrobić mały research - zwrócić uwagę na to, aby była to firma z doświadczeniem, ale przede wszystkim posiadająca dobrą opinię. Hol-dental na przykład w swojej ofercie posiada produkty holenderskiej firmy Vertex Dental, cechujące się wysoką jakością i najwyższą trwałością produktów. Kolejną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę są koszty przesyłki zakupionych produktów oraz sposób dostawy. Wiele firm przywiązuje wagę do długofalowej współpracy z klientem, dlatego proponują na przykład darmową wysyłkę od pewnej kwoty, na jaką złoży się zamówienie. O tym, czy firma troszczy się o klienta i liczy bardziej na dłuższą współpracę niż tylko jednorazowe zakupy, świadczą również różnego rodzaju programy partnerskie czy promocje, jakie na swojej stronie internetowej oferuje dystrybutor. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla firmy, jak i samych klientów, ponieważ widać wtedy, jakie jest podejście przedsiębiorstwa do potencjalnych nabywców.