24
Śr, Lip

Aranżacja pokoju młodzieżowego - czas do szkoły

Z życia wzięte
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Koniec wakacji to idealny czas dla rodziców na aranżacje pokoju ucznia. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Jak funkcjonalnie połączyć strefę do nauki i odpoczynku? Oto kilka sugestii.

Podstawą wyposażenia pokoju młodzieżowego jest oczywiście biurko, bez którego uczeń nie może funkcjonować. Biurko musi być dostosowane do wieku dziecka, tak aby stanowiło odpowiednią przestrzeń roboczą. Ponieważ komputer jest teraz podstawowym narzędziem, z którego korzysta uczeń, warto nie ustawiać biurka pod lub naprzeciwko okna ? światło z zewnątrz uniemożliwia bowiem swobodne korzystanie z monitora. Projektanci wnętrz panują lokalizację biurka przy ścianie sąsiadującej z oknem, tak jak to ukazano na zdjęciu poniżej:

 

Pokój młodzieżowy COMBINO FORTE

 

Przestrzeń wokół biurka należy wykorzystać jak najlepiej. Dziecko podczas nauki potrzebuje różnych pomocy, narzędzi itd. Aby uczeń mógł się skupić i miał wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką, warto nad biurkiem zamontować półki lub niewielkie szafki. Obok biurka można ustawić regał z półkami lub komodę. Miejsce na podręczne zapiski można wygospodarować nad biurkiem - dla młodszych można pomalować ścianę farbą tablicowa, a dla nastolatków odpowiednia będzie tablica korkowa. Takie rozwiązanie pomoże dziecku dobrze organizować sobie czas poświęcony na naukę. Zdjęcia poniżej przedstawiają kilka propozycji:

 

pokoj mlodziezowy winnie

 

Pokój młodzieżowy WINNIE

 

pokoj mlodziezowy yoop

 

Pokój młodzieżowy YOOP FORTE

Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby dzieci. Dlatego warto sprawdzić czy nastolatek ma zapewnioną odpowiednią ilość miejsca na książki i różne pomoce naukowe, ale także rzeczy osobiste. Może warto wyposażyć jego pokój w komody, szafki lub nawet podświetlaną witrynę.

 

pokoj mlodziezowy lace

 

Pokój młodzieżowy LACE

Jednak pokój ucznia obejmuje nie tylko strefę do nauki. W tym samym pokoju dziecko śpi i spędza czas z kolegami. Warto więc tak wyposażyć pokój, by funkcjonalnie i harmonijnie połączyć wszystkie strefy. Pomocne będzie skorzystanie z jednej kolekcji mebli, która obejmie łóżko, biurko i inne potrzebne meble. Przykładem jest aranżacja pokoju młodzieżowego GIOCO:

 

pokoj mlodziezowy gioco

 

Pamiętajmy, że właściwa aranżacja pokoju młodzieżowego dostosowana do potrzeb i wieku dziecka może pomóc mu w nauce i właściwym rozwoju. Warto więc jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego przyjrzeć się pokojowi swojego dziecka i pomyśleć, co warto w nim udoskonalić. W internecie lub różnych poradnikach można znaleźć sporo propozycji zaaranżowania pokoju dziecka lub nastolatka. Można skorzystać z takich gotowych podpowiedzi lub stworzyć wraz dzieckiem własny pomysł pamiętając o sugestiach z tego artykułu.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://www.forte.com.pl/meble/pokoje/pokoj-mlodziezowy.html.