24
Śr, Lip

"Dni miasta i Gminy Nowa Sarzyna"

Magazyn Kulturalny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Początek tegorocznej edycji imprezy „Dni Miasta i Gminy Nowa Sarzyna” nie zapowiadał się optymistycznie przez padający deszcz, który przywitał widzów odwiedzających stadion MZKS „UNIA”. Jednak z każdą chwilą widzów przybywało i atmosfera przed sceną robiła się coraz wspanialsza.

Wielu mieszkańców Nowej Sarzyny i okolicznych miejscowości, którzy zdecydowali się przyjechać i pozostać - obawiało się, że impreza zostanie odwołana, lecz organizatorzy nie dali za wygraną i ku zadowoleniu odwiedzających impreza z godziny na godzinę rozkręcała się coraz bardziej. Widzowie, podczas rozmowy z nami – pomimo nie najlepszej pogody - byli pod wielkim wrażeniem rozmachu i poziomu organizacji imprezy w tym roku.

W tym roku całą imprezę prowadził konferansjer i animator - Piotr Styczewski, który specjalnie przyjechał do Nowej Sarzyny ze Stargardu Szczecińskiego. Piotr od wielu lat zajmuje się prowadzeniem ogromnych imprez m.in. prowadził Strefę Kibica na EURO 2016. Aktualnie Piotr Styczewski pracuje jako rzecznik prasowy Prezydenta Stargardu Szczecińskiego.

Podczas imprezy wystąpiło również wielu lokalnych artystów. Pomiędzy występami i koncertami odbyło się wiele konkursów, w których widzowie byli zapraszani na scenę i mogli wygrać m.in. bezpłatne wejściówki do kina, na siłownię czy na basen ufundowane przez Burmistrza Andrzeja Rychela. Kilku gimnazjalistów wzięło udział w konkursie organizowanym przez Posła na Sejm Jerzego Paula, dyrektorów Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie i Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej - w którym nagrodami były wycieczki do Warszawy oraz zwiedzanie Sejmu. Nagrody osobiście wręczył Poseł Jerzy Paul.

Galerię zdjęć można zobaczyc tutaj.