24
Śr, Lip

Zaplanuj urlop w Hiszpanii

Turystyka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hiszpania to wspaniałe miejsce na wakacje. Łagodny klimat tego kraju sprawia, że właściwie bez względu na porę roku można cieszyć się tu piękną pogodą.

Alicante

Oczywiście, w ciągu urlopu nie uda się nikomu zwiedzić całej Hiszpanii, zresztą na taki wyczyn trzeba byłoby pewnie kilku lat, a nie kilku dni. Dlatego planując wyjazd najlepiej jest wybrać jedno miasto. Podczas podejmowania decyzji warto wziąć pod uwagę Alicante. Jest to miasto portowe o wielowiekowej historii, które idealnie nadaje się na wiosenne zwiedzanie. Bliskość morza sprawia, że klimat jest tu wyjątkowo łagodny, więc nie trzeba obawiać się zimnych dni. Piękne plaże zachęcają do spacerów, a bogactwo historycznych budowli oraz wielość muzeów, z pewnością wynagrodzi to, że na początku maja plażowanie i pływanie w Morzu Śródziemnym może się nie udać.

Malaga

Kolejnym miejscem doskonałym na spędzenie hiszpańskiej przygody to Malaga. Miasto to położone jest malowniczo między Morzem Śródziemnym a Górami Batyckimi. Odwiedzając Malagę można się zachwycać zarówno pięknymi plażami, w tym najpopularniejszą Costa del Sol, jak również pięknym widokiem na góry. Poza przyrodą Malaga jest również bardzo bogata w zabytki, jednakże, aby móc w pełni nacieszyć się ich widokiem trzeba zadbać o odpowiedni środek transportu. Można w tym celu wykorzystać środki transportu miejskiego, ale równie dobrze, a może nawet lepiej sprawdza się samochód. Jeśli nie mamy własnego pojazdu pozostaje wynajem samochodu. Malaga to miasto szybko rozwijające się i nastawione w dużej mierze na turystykę, dlatego też nie ma problemu ze znalezieniem wypożyczali samochodów, w której za przyzwoitą cenę można wynająć idealne auto do podróżowania po mieście. Odwiedzając Malagę nie zapomnijmy o modnym wyglądzie. Pomoże w tym ten poradnik.

A poza Alicante i Malagą?

Poza wspomnianymi powyżej miastami na wymarzoną podróż można wybrać się do Madrytu. Wprawdzie wiele osób twierdzi, że jest tam zbyt duży tłok i miasto jest przereklamowane, niemniej jednak jest również wielu zwolenników tego miasta. W końcu nigdzie nie dzieje się tak wiele jak w stolicy tak wspaniałego państwa jak Hiszpania.

Co zabrać ze sobą?

Warto pamiętać na pewno o paru użytecznych drobiazgach, nim zdecydujemy się wyruszyć w podróż. Oprócz lekkich, letnich strojów przydadzą się także akcesoria takie jak kapelusz, lub modny zegarek. Latem temperatury w Hiszpanii potrafią przekroczyć 40C więc przyda się też krem do opalania, mleczko na oparzenia oraz duży zapas wody.