27
Śr, Maj

To będzie most jak marzenie

Rzeszów
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To będzie największy i najpiękniejszy most w Rzeszowie. Ma być gotowy pod koniec 2015 r. Powstanie też nowa droga łącząca ul. Rzecha z Lubelską. Inwestycja ma kosztować 170 mln zł.

Za projekt i budowę jest odpowiedzialna firma Bilfinger Infrastructure S.A. Umowa została podpisana w czwartek, w ratuszu przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz prezesa Bilfinger Piotra Kledzika. ? To będzie jedna z największych i najdroższych inwestycji w Rzeszowie. Zależało nam aby most był efektowny i jestem przekonany, że będzie się podobał mieszkańcom ? mówił podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Ferenc.

Sam most będzie miał długość ponad 400 m i szerokość prawie 30 m. Jego pylon będzie sięgał prawie 110 m. Będzie miał również ciekawe podświetlenie. Z kolei nowa droga, z czterema pasami ruchu będzie mieć długość 2,5 km. Dodatkowo zostanie tez wybudowana kanalizacja i infrastruktura techniczna. Nad ulicą Wioślarską zostanie wybudowany wiadukt a na skrzyżowaniu nowej drogi z ul. Lubelską powstanie rondo.