24
Śr, Lip

Światowy Tydzień Mózgu na Uniwersytecie Rzeszowskim

Rzeszów
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpoczął się Światowy Tydzień Mózgu. Podczas wydarzenia w dniu 11.03.2014 r. o godz. 16:00 będziemy mogli wysłuchać wykładu ?Zobaczyć mózg ? najnowsze możliwości diagnostyki obrazowej w zastosowaniach klinicznych i naukowych?, który poprowadzi Prof. dr hab. med. Andrzej Urbanik. Miejsca spotkania to Uniwersytet Rzeszowski, Duża Aula w budynku A0 (nowy obiekt), przy ul. Pigonia 1.

Światowy Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, mającą na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i jego działaniu. Jest to impreza naukowa organizowana na świecie (pierwszy raz w USA) od 1996 r., a od 1999 w Polsce. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi szerokiej opinii publicznej na zagadnienia związane z działaniem mózgu a także podkreślenie konieczności badań naukowych w tej dziedzinie ze względu na ogromny wpływ zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu na jakość życia. W ramach Światowego Tygodnia Mózgu organizowane są wykłady o otwartej formule adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką badań układu nerwowego oraz najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie nauki. W roku 2014 Światowy Tydzień Mózgu obchodzony jest w dniach od 10 do 16 marca.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU 2014 w RZESZOWIE jest pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego Prof. dr hab. Aleksandra Bobko.

Impreza potrwa do 16 marca 2014 r.