24
Śr, Lip

III miejsce dla studentki WSIiZ w ogólnopolskim konkursie

Rzeszów
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Iwona Kościółek – studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – zdobyła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie stypendialnym organizowanym przez serwis „clicktrans”. Otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 400zł. Aby wziąć udział w konkursie należało napisać pracę na temat „Ekologia w transporcie drogowym w Europie - nowe rozwiązania, szanse i wyzwania".

- Nie miałam pewności odnośnie tego, czy zajmę wysokie miejsce, ale byłam względnie zadowolona z efektu swojej pracy, więc miałam nadzieję, że ktoś ją doceni – mówi o swoich przeczuciach Iwona Kościółek. – Pomyślałam, że nawet jeśli nie wygram, to zebrałam wiele ciekawych materiałów, które przydadzą mi się w dalszej pracy naukowej.

Sukces Iwony Kościółek – studentki III roku na kierunku Logistyka – nie jest przypadkowy. Wykorzystuje ona możliwości rozwoju stwarzane przez uczelnię: aktywnie działa w Kole Naukowym LOGIKON oraz jest stażystką w Katedrze Inżynierii Procesowej.

- Na naszej Uczelni mamy naprawdę dobre warunki do tego, żeby rozwijać się naukowo, zauważają to także osoby z zewnątrz, które np. przyjeżdżają do nas na konferencje – twierdzi studentka. - Dzięki aktywności publikacyjnej oraz działalności w kole nauczyłam się np. wyszukiwać konkretne materiały. Natomiast źródłem inspiracji do tego rodzaju aktywności są dla mnie osoby, z którymi pracuję, szczególnie ich podejście i zaangażowanie w pracy.

Jak sama zauważa, angażowanie się w takie inicjatywy przynosi studentom nie tylko korzyści finansowe, ale też pomaga im rozwijać swoje zdolności i nabywać pożyteczne doświadczenia. Jej praca nie tylko pozwoliła jej zdobyć nagrodę, jest też podstawą pracy inżynierskiej.

Naszej studentce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!