24
Śr, Lip

Trwa dwutygodniowy kurs „Pomost International”

Rzeszów
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wolontariusze z partnerskiego miasta Buffalo ponownie w Rzeszowie. Blisko sto osób bierze udział w tegorocznej edycji Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który odbywa się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie. Dwutygodniowe warsztaty prowadzone przez grupę dziewięciu wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych potrwają do 16 lipca 2016 roku.

Uroczyste otwarcie kursu fot

Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to coroczne przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy partnerskiej miast Buffalo i Rzeszowa. Językowe warsztaty prowadzone są przez nauczycieli – wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, którzy od 1991 roku przylatują do Rzeszowa, by w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego, przekazując równocześnie szeroką wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego, a w szczególności partnerskiego miasta Buffalo.

Uczestnicy kursu fot. RDK

Organizatorem dwudziestej szóstej edycji kursu, która rozpoczęła się 4 lipca 2016 roku jest organizacja „Pomost International” w Buffalo (USA), Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie. Językowe warsztaty są realizowane w formie kursu całodziennego oraz kursu wieczorowego. Zajęcia dla wszystkich uczestników są prowadzone wyłącznie w języku angielskiego, na podstawie podręcznika opracowanego przez nauczycieli kursu.

podreczniki pomost

Zakończenie tegorocznego kursu odbędzie się w sobotę 16 lipca 2016 roku o godzinie 11:00 w holu głównym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4, zlokalizowanym przy Alei Tadeusza Rejtana 30 w Rzeszowie. Podczas uroczystości odbędzie się podsumowanie dwutygodniowych warsztatów, a uczestnicy zajęć otrzymają certyfikaty ukończenia XXVI Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”.