23
Wt, Lip

Akcesoria dla przyszłych mam

Zdrowie i uroda
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przygotowując się do przyjścia na świat maluszka, musimy pamiętać nie tylko o wyposażeniu stanowiącym wystrój pokoju, zakupie wózka czy niezbędnych ubranek. Ważne jest przecież także samopoczucie przyszłej mamy – dlatego warto pomyśleć o funkcjonalnych akcesoriach, które nie tylko pomogą znieść trudy ciąży, ale i sprawdzą się po porodzie.

 

Wielofunkcyjne siedzisko

Każda kobieta w ciąży doskonale wie, jak trudno jest przyjąć wygodną pozycję podczas siedzenia na zwykłej kanapie czy fotelu. Dlatego producenci akcesoriów dla przyszłych mam wyszli naprzeciw tym oczekiwaniom, projektując funkcjonalne siedziska – poduszki, dostosowujące się do kształtu ciała i stanowiące doskonałe oparcie. Dzięki nim przyszła mama może odciążyć kręgosłup i przybrać najbardziej wygodną pozycję. Wnętrze poduszek wypełnione jest lekkimi kuleczkami, a całość wykonana z hipoalergicznych materiałów. Takie akcesoria mogą posłużyć również po porodzie, jako komfortowe siedziska podczas karmienia piersią, stabilizujące pozycję dziecka, a nawet jako podparcie dla raczkującego już malucha. Wielofunkcyjność to najważniejsza cecha, którą powinny spełniać akcesoria przeznaczone dla przyszłych mam.

Pas ciążowy

Ostatnie tygodnie ciąży są szczególnie uciążliwe dla kręgosłupa. Dlatego stworzono specjalistyczne pasy ciążowe, których zadaniem jest stabilizowanie postawy oraz likwidowanie dolegliwości bólowych związanych z dolnym odcinkiem kręgosłupa. To właśnie w tym miejscu większość kobiet w ciąży odczuwa najbardziej dokuczliwe bóle. Pas krzyżuje się na piersiach, a dolna – najszersza cześć, podtrzymuje powiększający się brzuszek. Pasy tego typu wykonane są z materiałów, które świetnie sprawdzają się do noszenia pod ubraniem – nie musimy więc obawiać się, że coś będzie widać, ponieważ bielizna ta jest niesamowicie dyskretna i jednocześnie bardzo wygodna. Znakomicie nadaje się przy ciąży bliźniaczej.

Bezpiecznie w aucie

Niesłychanie istotna jest także kwestia komfortu kobiety w ciąży podczas jazdy samochodem. Według polskiego prawa, osoby ciężarne mogą zrezygnować z zapinania pasów bezpieczeństwa, jednak nie jest to zalecane ze względu na możliwość wypadnięcia przez przednią szybę. Nie ulega jednak wątpliwości, że pas bezpieczeństwa może naciskać na powiększający się brzuszek, powodować poczucie dyskomfortu, ale również stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia i życia rozwijającego się dziecka podczas nagłej sytuacji na drodze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych adapterów, unikamy bezpośredniego nacisku – ponieważ adapter kieruje pas pod brzuszek. Dzięki temu podczas gwałtownego hamowania czy poślizgu mamy pewność, że pas bezpieczeństwa nie wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Jednocześnie adapter jest niesamowicie prosty do zastosowania – wystarczy położyć go na siedzenie, a zapinając pas przełożyć go przez specjalną opaskę. Użycie tego rodzaju akcesoriów nie tylko poprawia komfort jazdy, ale także stanowi gwarancję bezpieczeństwa dziecka. (źródło: http://babydeco.eu/)