10
N, Gru

Dlaczego warto wybrać okulary progresywne?

Zdrowie i uroda
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jeśli ktoś ma dość okularów to obecnie może się ich już na zawsze pozbyć. Przygotowanie soczewek progresywnych to bez wątpienia technologiczna rewolucja w zakresie optyki. Jest to alternatywa dla tych osób, które muszą nosić okulary do patrzenia w dal oraz do bliży. Dzięki nim można mieć ostre widzenie na każdą odległość, co ważne okulary takie są wygodne w użytkowaniu i nie będzie trzeba ich stale zmieniać.

Można także liczyć na to, że nasze oczy szybko się do nich przyzwyczają. Mamy pewne mity, które narastają wokół tych okularów, ale warto im zaprzeczyć. Oczywiście nie będzie tutaj żadnego zniekształcania obrazu czy zawężenia pola widzenia. Dyskomfort widzenia może się jedynie pojawić przy jakichś starszych konstrukcjach soczewek. Nowoczesna soczewka progresywna dostosowywać się będzie nie tylko do anatomii oka danego człowieka, ale również do tego przyzwyczajeń, które ma gdy chodzi o noszenie okularów, a to sprawi, że będziemy mieli pełny komfort widzenia. Nie będzie trzeba się obawiać linii podziału tak jak w soczewkach dwuogniskowych, tutaj wszystko będzie wyglądać estetycznie.

Soczewki progresywne przygotowuje się z zasady z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Niektórzy starają się je uszlachetniać poprzez antyrefleksyjne powłoki. Trzeba powiedzieć jasno, że czas adaptacji do tych okularów powinien być podobny co przy zwykłych okularach. Nowoczesne technologie, które są wykorzystywane przy ich projektowaniu sprawiają, że adaptacja ma być minimalna. Chodzi oczywiście o to, by wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością.

Okulary progresywne, jeśli maja nam dobrze służyć to oczywiście powinny być wybierane przez optyka. Dobre zakłady zagwarantują nam profesjonalny wybór, dopasowane i oczywiście gwarancje na takie okulary. Korygują każdą wadę wzroku Konstrukcja tych soczewek wykonana jest w taki sposób, że nadają się one do korygowania różnych wad wzroku. Stosowanie ich poleca się od początku pojawienia się prezbiopii. Należy obalić mit, że inne wady wzroku ograniczają możliwość używania takich soczewek. To błędne myślenie. Obecnie takie soczewki dobiera się indywidualnie i nie będzie prawdą, że wszystkie są takie same. Współcześnie konstrukcje są już na tyle zróżnicowane, że można je indywidualnie do każdego dopasować biorąc pod uwagę to jaką pracę wykonuje dana osoba, w jakim jest wieku, jakie ma zajęcia poza pracą. Bierze się pod uwagę wszystko co może decydować o tym jak okulary będą noszone i używane, tak by dopasować je odpowiednio do poszczególnych parametrów. Ceny takich okularów zaczynają się od kilkuset złotych. Nie jest również prawdą, że przy takich soczewkach konieczne będą jakieś szczególne duże oprawy.

Okulary korekcyjne z soczewkami progresywnymi

Po 40 roku życia nasz wzrok się pogarsza i pojawia się problem określony jako starczowzroczność. Związane jest to z tym, że mięśnie w oku są coraz słabsze i nie będą w stanie gwarantować nam odpowiedniej ostrości widzenia. Osoba, która widzi, że jej wzrok się pogarsza powinna udać się do lekarza okulisty jak najszybciej. Okulary z soczewkami progresywnymi mogą by najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim możliwe stanie się naturalne widzenie. Soczewki w tych okularach są przygotowane tak, że poszczególne etapy widzenia przechodzą stopniowo jeden w drugi. Dlatego nie nagłych soków dla oka jak w okularach dwuogniskowych.

Dzięki soczewkom progresywnym można widzieć wyraźnie przedmioty, które są daleko ale także te w odległości pośredniej i te bardzo blisko nas. Obraz bez „skoków” Tak jak mówiliśmy w takich soczewkach nie ma widocznych linii podziału. Jeśli nosi się soczewki dwuogniskowe to na pewno widzi się pewne delikatne przeskoki, gdy przechodzi się przez linię soczewki. Dla wielu osób staje się to denerwujące a czasami nawet powoduje nudności. Dzięki temu, że w soczewkach progresywnych taka linia podziału się nie pojawia ten problem nie będzie istniał. Widzenie pośrednie

Przy starczowzroczności konieczne są okulary, które pozwolą patrzeć do bliży, w dal ale również na te rzeczy, które znajdują się pośrednio. Przedmioty nie znajdują się ani blisko ani daleko. Może to być deska rozdzielcza w samochodzie czy ekran komputera. Soczewki progresywne są tak przygotowane, że również patrzenie na te przedmioty będzie wyraźne. Okulary z soczewkami progresywnymi czy okulary dwuogniskowe Zanim zdecydujemy się na jakieś okulary powinniśmy udać się do okulisty. Będzie to najlepsza osoba, która podpowie nam, które soczewki będą dla nas najlepsze. Jeśli często będzie się pracować przy komputerze na pewno dobrym wyborem są soczewki progresywne. W czasie pracy przy monitorze będzie można uzyskać naturalną pozycję co będzie na pewno zdrowe dla naszego organizmu, kręgosłupa. Okulary progresywne w zasięgu ręki Okulary progresywne można już kupić nawet w sieci, gdzie funkcjonuje coraz więcej dobrze przygotowanych sklepów, które są w stanie przygotować dla nas idealnie szlifowane soczewki, które pod każdym względem zostaną wykonane zgodnie z potrzebami pacjenta.

Artykuł powstał we współpracy z firmą AVM Lens Polska Sp. z o.o.: www.avm4you.pl