04
Śr, Gru

Inwestycje w Lubelskim? Jest szansa na zatrudnienie

Kraj
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wielu może się wydawać, że województwo lubelskie utrzymuje się wyłącznie z rolnictwa i ewentualnie wydobywanie węgla kamiennego, jeśli więc nie jest się rolnikiem albo górnikiem, nie ma tam czego szukać. Nie jest to oczywiście prawdą. Województwo lubelskie jest prężnie rozwijającym się regionem z wieloma inwestycjami. Jest zatem szansa na zatrudnienie.

Inwestycje miejskie

Województwo lubelskie na najbliższe kilka lat zaplanowało wiele inwestycji, które oprócz poprawy jakości życia mieszkańców tego regionu, zapewnią też wiele nowych miejsc pracy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w ciągu najbliższych sześciu lat planuje wydać 185 milionów złotych na modernizację istniejących już urządzeń oraz budowę nowych sieci wodociągowych.  Oprócz budowy nowych sieci. MPWiK planuje również uruchomić centralny system sterowania, tak aby móc zautomatyzować pozyskiwanie wody. 

17,9 miliona złotych, pozyskanych z programu Rozwoju Polski Wschodniej, zostanie przeznaczone na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ?80. Władze wciąż jednak liczą na większe dofinansowanie, a wykonawca prac wciąż nie został jeszcze wybrany.

Wielkie marki

To, że województwo lubelskie się rozwija widać też po tym, że chcą w nie inwestować wielkie firmy. Niebawem bowiem, nastąpi otwarcie Contact Center RTV Euro AGD. Będzie to nowoczesne biuro obsługi klienta, w którym zatrudnienie znajdzie aż 140 osób. Będzie to drugie w Polsce call center tej firmy.

Pracownicy mogą liczyć na atrakcyjne pakiety socjalne i premiowe. Ze względu na skalę obiektu, będą w nim zatrudnieni pracownicy różnych szczebli.

Na Lubelszczyźnie prężnie rozwijają się także małe i średnie przedsiębiorstwa. Coraz więcej firm korzysta z unijnych oraz rządowych dopłat.

Oferty pracy w województwie lubelskim znajdziesz tutaj.

grafton

Pamięć o historii

Należy też wspomnieć o możliwościach jakie Lublin daje absolwentom studiów humanistycznych, zwłaszcza tych po historii. W 2017 roku ma stanąć nowy gmach lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Na jego zbudowanie przeznaczono 15 milionów złotych, jednak IPN zapewnia, że zrezygnowanie z wynajmowania budynków miejskich długofalowo przyniesie spore oszczędności.

Studenci lubelskich uczelni nie muszą się martwić o zatrudnienie. W tym regionie wyższe wykształcenie i wysokie kwalifikacje to przepustka do dobrze płatnej pracy.

Ci, którzy nie trafią do dużych spółek lub lokalnych przedsiębiorstw, mogą pomyśleć o założeniu własnej firmy. W ciągu najbliższych kilku lat, szanse na rządowe i unijne dopłaty są spore.