24
Śr, Lip

To będzie największy i najpiękniejszy most w Rzeszowie. Ma być gotowy pod koniec 2015 r. Powstanie też nowa droga łącząca ul. Rzecha z Lubelską. Inwestycja ma kosztować 170 mln zł.

Za projekt i budowę jest odpowiedzialna firma Bilfinger Infrastructure S.A. Umowa została podpisana w czwartek, w ratuszu przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz prezesa Bilfinger Piotra Kledzika. ? To będzie jedna z największych i najdroższych inwestycji w Rzeszowie. Zależało nam aby most był efektowny i jestem przekonany, że będzie się podobał mieszkańcom ? mówił podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Ferenc.

Przez ostatni tydzień, dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce, odpowiadały na pytania dotyczące ich bezpieczeństwa. Do Testu, zorganizowanego w ramach programu ?Klub Bezpiecznego Puchatka?, przystąpiło ponad 7 000 szkół z ponad 4 000 miejscowości w całej Polsce. Wyniki powinny ucieszyć każdego rodzica i nauczyciela! Bezbłędnie na wszystkie 15 pytań odpowiedziało prawie 65% dzieci uczestniczących w Teście! Z województwa podkarpackiego do Testu przystąpiło ponad 400 szkół m.in. z Rzeszowa, Mielca, Dębicy!

1227 uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego wzięło udział w bezpłatnych przeglądach dentystycznych w ramach pilotażowej akcji edukacyjno-profilaktycznej programu ?Chroń Dziecięce Uśmiechy?. W ramach całej akcji przebadano w sumie 5 805 dzieci a około 15 000 dowiedziało się jak prawidłowo dbać o swoje zęby.

Zakończyły się już przeglądy stomatologiczne, jednak lekcje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej będą trwać do lutego 2014 r. i powinny łącznie objąć 30 000 dzieci. Program ?Chroń Dziecięce Uśmiechy? realizuje Wrigley Poland, producent marki Orbit?, wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Towarzystwem Stomatologicznym.

Policjanci zatrzymali troje obywateli Rumunii handlujących podrobionymi kosmetyki. Dwoje nieletnich i 34-latek oferowali perfumy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych wiodących marek. Policjanci znaleźli przy nich kilkaset flakonów takich perfum. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nieletni zostali osadzeni w Policyjnej Izbie.

We wtorek policjanci interweniowali na placu targowym w Rzeszowie przy ulicy 8-go marca. Ze zgłoszenia wynikało, że obcokrajowcy, a wśród nich dzieci, mają handlować wyrobami kosmetycznymi. Skierowani na miejsce policjanci z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi i referatu do spraw nieletnich zatrzymali troje obywateli Rumunii. Byli to 34-letni mężczyzna, jego 13-letni syn i 16-latek.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w związku z wykonywaniem robót budowlanych w obrębie stacji PKP Strażów, zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów przejazd kolejowy w Strażowie od godz. 8.00 dnia 29.11.2013r. do godz. 8.00 dnia 03.12.2013r. W związku z powyższym autobus linii nr 14 w tych dniach nie będzie miał możliwości dojazdu do i powrotu z Palikówki. Będzie kończył oraz rozpoczynał trasę na przystanku Strażów, zlokalizowanym przed przejazdem kolejowym od strony Krasnego.

Wysyłasz każdego dnia co najmniej kilkanaście CV i listów motywacyjnych. Raz na jakiś czas osobiście odwiedzasz konkretną firmę i zostawiasz po sobie "ślad", mając nadzieję, że pracodawca zgłosi się do Ciebie w razie potrzeby. Mijają miesiące, a Ty nie otrzymujesz żadnego telefonu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, a nowych ogłoszeń z Twojej branży nie przybywa. Doskonale znasz ten scenariusz? Weź los w swoje ręce, bo wcale tak być nie musi. Bardzo możliwe, że ogłoszeń szukasz w niewłaściwym miejscu. Dlatego odwiedź internetowy serwis Gowork.pl i zmień swoje podejście do poszukiwania zatrudnienia.

W środę, 27 listopada br., w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Rzeszowie Stowarzyszenie "Pro Carpathia" i Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego organizują konferencję dla małych i średnich przedsiębiorstw, która odbędzie się w Hotelu Bristol w Rzeszowie (Rynek 20-23). Wstęp wolny.

- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest idealną okazją do rozmów o przedsiębiorczości - mówi dr Anna Miarecka ze Stowarzyszenia ?Pro Carpathii?. ? A pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Fundacja Kaufmana z Wielkiej Brytanii.

Rzeszowski oddział GDDKiA jest już gotowy do zimowego utrzymania ponad 800 km dróg krajowych na terenie województwa podkarpackiego. Zimowa mobilizacja rozpoczęła się w okresie wakacji. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada wyłącznie za stan dróg krajowych, ekspresowych i autostrad, techniczne przygotowania do zimy rozpoczyna latem każdego roku. Podczas objazdu tras oceniany jest stan techniczny nawierzchni, poboczy i urządzeń odwadniających. W razie potrzeb dokonywane są potrzebne naprawy i remonty.

Jednym z urządzeń bez którego ciężko sobie wyobrazić dzisiejsze gospodarstwo domowe jest pralka. Czasy gdy domowników w zachwyt wprowadzała popularna frania już dawno odeszły w niepamięć. Dzisiejsze urządzenia posiadają bardzo wiele programów, które pozwalają dobrać właściwy tryb prania, odpowiadający naszym potrzebom. Mnogość rozwiązań i możliwości poszczególnych modeli powoduje, że dziś zakup pralki nie jest już tak prosty, jak jeszcze kilka lat temu.

"Freddy" to sympatyczna żaba i tytułowy bohater gry stworzonej przez młodych informatyków z Rzeszowa, czyli firmę MobiTouch. Zespół wystartował w międzynarodowym konkursie ?Windows Phone 8 and Windows Store? i zajął pierwsze miejsce. Organizatorami przedsięwzięcia były dwie światowej klasy firmy: Unity i Microsoft.

To już kolejny konkurs, w którym wystartowali rzeszowscy twórcy aplikacji mobilnych i stron internetowych. Ich projekt ?Freddy? to gra o ciekawej fabule i oryginalnej grafice, w której główny bohater stara się uciec z tajemniczego laboratorium.

20 listopada w Markowej odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów. W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Alicja Wosik, która w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że ?Polaków niosących pomoc Żydom można liczyć w tysiące, ale ta historia jest wyjątkowa. Wielodzietna rodzina zaryzykowała wszystko, by ochronić naszych starszych braci w wierze i poniosła za to najwyższą cenę, cenę życia?.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji zaprasza na Targi Pracy, które odbędą się w dniach 22-23 listopada 2013 r. Targi organizowane są w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego programu ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu?. Targi odbędą się w hali sportowej (budynek B) Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Dodatkowo Targi można zwiedzać w Internecie na stronie Biura Karier WSPiA.

Zakończył się remont drogi krajowej nr 19 w Sokołowie Młp. oraz na odcinku od Sokołowa Młp. do Nienadówki. Wykonawcą prac była firma Skanska. Wartość inwestycji to prawie 8,5 mln zł. Prace trwały 5 miesięcy.

Remont polegał m.in. na rozebraniu i odtworzeniu poboczy, została sfrezowana i oczyszczona warstwa konstrukcyjna. Wykonano nową warstwę wiążącą i ścieralną, a także nowe oznakowanie poziome, pionowe oraz elementy bezpieczeństwa ruchu.